HamuliakovoKerekegyháza Önkormányzata 1994. óta barátsági, művelődési, oktatási és sport együttműködési kapcsolatot tart fenn Gútor - Hamuliakovó (Szlovákia) és Fjends (Dánia) Önkormányzatokkal, azzal a céllal, hogy együttműködjenek a kultúra, művelődés, oktatás, művészetek, sport területén elért eredményeik kölcsönös megismertetésében, pihenési és üdülési lehetőségeket biztosítsanak településeik polgárai számára.

Az önkormányzatok támogatják az oktatási intézményeik közötti kapcsolattartást, hogy megismerjék egymás oktatási rendszerét. Sor kerül diákok cserelátogatására is. Elősegítik művészeti, kulturális kiállítások rendezését, előadók és művészeti együttesek kölcsönös fellépéseit a színház, zene, tánc, irodalom stb. területén.

A testvérvárosi szerződés megkötése óta minden évben megrendezésre kerül a szlovák - magyar Öregfiúk Focimérkőzése - a program évenként váltogatva, hol Gútorban, hol Kerekegyházán kerül megrendezésre. A program nagyon népszerű mindkét település lakói körében, nagy lelkesedéssel vesznek rajta részt, sokan már barátként üdvözlik egymást. A másik, most már hagyományosnak mindható találkozónk a Kerekegyházán minden október első hétvégéjén megrendezésre kerülő szüreti felvonulás, melyre 1994 óta minden évben meghívjuk a gútori polgárokat. 1999-ben rendeztük meg először, hagyományteremtő céllal, a szüreti felvonulást, mely azóta a település legsikeresebb rendezvénye lett.

Központi elérhetőség:

Telefon:  +36 76 / 546 - 040

Cím: 6041 Kerekegyháza Fő út 47/a.,

E-mail: kerpolhi@kerekegyhaza.hu

Kerekegyházi értékeink

khazi ertekeink borito

Köszöntő

Kerekegyháza Város Polgármestere

Polgármesteri köszöntő

Kerekegyháza Város Önkormányzata és polgárai nevében tisztelettel köszöntöm Önt városunk honlapján.

Dr. Kelemen Márk
polgármester