leader logo kerekegyhazaSzakmai beszámoló Kerekegyháza Város Önkormányzata VP6-19.2.1-44-10-21 LEADER Helyi fejlesztések támogatása – Önjáró fűnyíró beszerzése Kerekegyházán

A Vidékfejlesztési Program keretén belül, a Homokhátság Fejlődéséért Vidékfejlesztési Egyesület-Helyi fejlesztések támogatása projekt keretében Kerekegyháza Város Önkormányzata 4 900 019 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
Kerekegyháza Város Önkormányzatának az önkormányzati törvény rendelkezései alapján kötelező feladata a településüzemeltetés, ezen belül a közparkok és egyéb közterületek kialakítása és fenntartása. A közterületek biztosítják a településen belül a közlekedési felületeket, az intézmények, magánházak akadálytalan elérését. Ezen településüzemeltetési feladatok keretében gondoskodni kell a közterületek karbantartásáról, tisztántartásáról, a tavaszi-nyári-őszi-téli időszakban ennek egyik legmeghatározóbb feladata a zöldfelületeken folyamatosan növő fű levágása, összegyűjtése és elszállítása. Ezen feladatok ellátása nagyszámú humánerőforrást igényel, ha kézierővel végzik el a feladatot.

A pályázat keretében beszerzett - négykerék meghajtásos, 656 cm3 lökettérfogatú, 2 hengeres, 12,6 kW teljesítményű 300 literes fűgyűjtő kosárral, kavicsboronával, hótolólapáttal és egyéb kiegészítőkkel ellátott - fűnyíró berendezés a gépesített feladatellátás következtében lényegesen csökken az emberi munkaerőráfordítás, emberi erőforrásigény és sokkal hatékonyabb munkavégzést biztosít.
Kerekegyháza Város Önkormányzata 765 921 Ft összegben vállalta a beszerzéshez szükséges önerőt saját költségvetése terhére.
A fejlesztés szerződésszerűen teljesült, a Támogatói Okiratban vállaltak alapján.

A tájékoztatás és nyilvánosság tevékenység is megvalósításra került a szakmai beszámoló Kerekegyháza Város Önkormányzatának hivatalos honlapján történő közzétételével, illetve a támogatói tábla, önkormányzat épületére történő kihelyezésével.

Kerekegyháza, 2024.01.23.

Dr. Kelemen Márk
                                                                                                    polgármester

további pályázatok

Központi elérhetőség:

Telefon:  +36 76 / 546 - 040

Cím: 6041 Kerekegyháza Fő út 47/a.,

E-mail: kerpolhi@kerekegyhaza.hu

Kerekegyházi értékeink

khazi ertekeink borito

Köszöntő

Kerekegyháza Város Polgármestere

Polgármesteri köszöntő

Kerekegyháza Város Önkormányzata és polgárai nevében tisztelettel köszöntöm Önt városunk honlapján.

Dr. Kelemen Márk
polgármester